mod_vvisit_counterRazem1947675

Twoje IP: 52.204.98.217
Dzisiaj jest: 19, Cze, 2019

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską - Zarembą

25 października 2018 odbyło się w bibliotece spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą - pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W spotkaniu uczestniczyło około 70 drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie.

Pani Małgorzata opowiadała dzieciom o pracy pisarza, o swoich książkach, o swoich książkowych bohaterach oraz wyświetliła prezentację o Józefie Piłsudskim, bo to głównie tej postaci było poświęcone spotkanie. Uczniowie zaskoczyli panią Małgorzatę swoimi wiadomościami o tym bohaterze - ale nic dziwnego, to przecież ponowny patron ich szkoły. A szkoła znajduje się obok Cmentarza Legionistów, na którym spoczywają uczestnicy bitwy z 1915 roku. Wiele ciekawostek o Piłsudskim jednak nie było znanych i uczniowie chętnie słuchali opowieści Pisarki m.inn. o tym, że miał psa, który wabił się Pies; że napadł na pociąg, aby zdobyć pieniądze na walkę z zaborcami; pił bardzo dużo czarnej herbaty. Po zakończonej prezentacji, która zawierała sporą ilość archiwalnych zdjęć, Pisarka chętnie odpowiadała na pytania uczniów, po skończonym spotkaniu była możliwość zakupienia książki oczywiście z autografem.

cimg7597