Twoje IP: 34.228.42.25
Dzisiaj jest: 19, Mar, 2019

Projekt "Książka"

Biblioteka w Tomaszowicach uczestniczy w projekcie promującym czytelnictwo, organizowanym przez oddział przedszkolny tutejszej szkoły, z wykorzystaniem maskotki - misia. W bibliotece 29 października odbyło się kolejne z cyklu spotkanie z grupą 5 - latków, która przybyła do biblioteki wraz z wychowawcą - Panią Ewa Dąbrowską oraz Misiem Bazylim. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się z jakich części składa się książka. Jednym z elementów jest tzw. ,,składka". Dzieci uczyły się jak je wykonywać a miś się wszystkiemu przyglądał i ,,uczył się" razem z nimi :), następnie ze składek powstała książeczka ze stroną tytułową: ,,Bazyli w kosmosie", gdzie autorami i lustratorami byli uczniowie, z okładką przyklejoną prawdziwym klejem introligatorskim. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie: przedszkolaków, wychowawcę oraz misia Bazylego.

Jak powstaje papier czerpany?
Kolejne nasze spotkanie z oddziałem przedszkolnym w Tomaszowicach, w ramach projektu: ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Tym razem dzieci poznały technikę tworzenia papieru czerpanego i własnoręcznie wykonały z niego ozdoby.