Twoje IP: 54.162.224.176
Dzisiaj jest: 20, Cze, 2018

Światowy Dzień Kota

W lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota, którego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów. Do akcji włączyły się biblioteki w Tomaszowicach i Ożarowie organizując spotkania z dziećmi z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa oraz oddziału przedszkolnego w Tomaszowicach. Dzieciaki z zainteresowaniem oglądały bajeczki, wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę popularnych wierszy i opowiadań, których głównymi bohaterami są koty. Rozmawialiśmy o wyglądzie i zwyczajach naszych pupili oraz zaakcentowaliśmy potrzebę zakładania schronisk i dbania o wolno żyjące zwierzęta. Było też trochę kociej gimnastyki a także zabaw plastycznych. Na koniec maluchy wypożyczyły sobie książki – oczywiście o kotach.