Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj156
mod_vvisit_counterWczoraj987
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31559
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu35249
mod_vvisit_counterRazem2408121

Mamy: 15 gości online
Twoje IP: 34.204.193.85
Dzisiaj jest: 25, Maj, 2020

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Tomaszowice

Boże Narodzenie na świecie

Boże Narodzenie na świecie – czyli o choince, jemiole i innych zwyczajach.

Dziś uczniowie klasy zerowej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej związanej z tradycjami i zwyczajami Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o adwencie, opłatku, choince, Mikołaju oraz potrawach świątecznych. Jak się okazuje w wielu domach panują inne tradycje i zwyczaje, choć w większości tradycja polska dominuje.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i przeczytaliśmy wiersz o świętach, oraz złożyliśmy sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze, wprowadzając nas w nastrój zbliżających się świąt.

bn156 bn 2

Noc Bibliotek

Minęła godzina dziewiętnasta w sobotni wieczór i rodzice wraz z dziećmi niektórzy z latarkami podążają w stronę biblioteki gminnej w Tomaszowicach.

Organizowana tam noc w bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci przybyły w przebraniach za różne ulubione postaci z książek, pozostali uczestnicy musieli odgadnąć jaka to postać.

Bibliotekarki przygotowały prezentację ciekawych i nowatorskich książek popularnonaukowych. Razem z dziećmi przeprowadziły eksperymenty naukowe, zgadywanki literackie.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, ciepłych jeszcze gofrów ze śmietaną i malinkami przyniesionymi przez dzieci.

Ostatni uczestnicy wyszli z biblioteki z rodzicami około dwudziestej drugiej wieczorem.

Do zobaczenia za rok!

Biblioterapia w bibliotece

5 VI odbyło się w bibliotece w Tomaszowicach spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego, podczas którego czytaliśmy utwór M. Orłonia ,,Żółty balonik", który jest opowiadaniem wykorzystywanym w biblioterapii. Bajkoterapia czy biblioterapia polega na oddziaływaniu poprzez literaturę na czytelnika. Młody zazwyczaj odbiorca słuchając opowieści poznaje wartości jakimi należy kierować się w życiu, uczy się też właściwych zachowań a przy tym dobrze się bawi. Tak było i tym razem. Tytułowy balonik sprawił przedszkolakom dużą frajdę. Tym razem dzieci nauczyły się, że zabieranie cudzej własności i wyrządzanie komuś krzywdy jest złe a za występek spotyka kara.

Ze spotkania maluszki wyszły z uśmiechami, balonikiem i oczywiście wypożyczoną książką.
img 2072


ogłoszenie

Szanowni czytelnicy informujemy, że filia w Tomaszowicach będzie czynna:

w dniach 15.07 do 19.07.2019 r.
- wtorek 9-16
-czwartek 10-16
-piątek 10-17
w dniach 22.07 do 02.08.2019 r będzie czynne tylko w czwartki w godz.8-14

Zaproszenie na wystawę

Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej 100 - leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej artykułów…